piątek, 25 listopada 2016

Uśmiech każdego poranka

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach funkcjonuje w pośpiechu aby m.in. nadgonić stracony czas lub zmieścić się w ciągu doby z nadmiarem zadań, aż w końcu okazuje się, że dochodzą kolejne sprawy i ostatecznie czasu nadal brakuje. Tym bardziej poszukiwania te są jeszcze trudniejsze w okresie przedświątecznym.

Pomimo, że jest to blog punktu fotograficznego :) to podobnie jak i Ty, tak i my zmierzamy się każdego dnia z wyzwaniami tego wspaniałego świata. Nam również brakuje odpowiedniej ilości czasu na chwile spędzane z naszymi dziećmi, nie mówiąc już o chwilach na nas samych. Jednak co można zrobić aby to udoskonalić?

Podpowiadamy jak my staramy się zyskać cenne sekundy oraz jak doceniać każdą chwilę.

Teneryfa, pozytywne nastawienie, radość, uśmiech

Radość to pojęcie względne. Jedni odnajdują ją w zdobywaniu rzeczy materialnych, a inni w pozbywaniu się ich. Jeszcze inni największą radość uzyskują dzięki szczęśliwej rodzinie ale są i tacy, co w pojedynkę przemierzają świat odnajdując sens życia.
I szczerze mówiąc, na tym etapie można by zakończyć dzisiejszy wpis ponieważ to właśnie dostrzeganie radości i celebrowanie tych chwil w odpowiedni sposób zapewnia wymaganą przez każdego harmonię życia.

Jednak często właśnie z racji presji otoczenia, tylko i aż 24-godzinnej doby, oczekiwań innych lub nawet oczekiwań do samych siebie pędzimy...pędzimy...pędzimy, kompletnie nie zauważając tego, co ważne, budujące, piękne, motywujące i niezbędne.
Krótko mówiąc pędzimy do celu, który mijamy po drodze.

Jak więc zauważyć to, co po drodze niezauważone?

Zaczynając dzień od uśmiechu!!!!
Nie tego sztucznie wymalowanego na twarzy, a tego w środku. Pierwszy moment, kiedy po przebudzeniu masz już świadomość, że to koniec snu :) pomyśl o czymś przyjemnym, daj sobie na starcie tą przyjemność. Jeśli obok Ciebie śpi ktoś inny (niezależnie czy to Partner, Dziecko czy Przyjaciel) postaraj się podzielić swoją wewnętrzną radością. Jeśli nawet, Ważna dla Ciebie Osoba wstanie "lewą nogą" to gwarantuje, że Twoje  pozytywne nastawienie w 5 minut odmieni Jej poranek.

Czy to wystarczy? W bardzo wielu sytuacjach tak ponieważ działa tutaj efekt domina.
Wstajesz radośnie, to kolejne klocki dnia również są radosne...a jeśli trafi się kilka smutniejszych kloców to ilość tych pozytywnych już je odpowiednio ustawi do pionu.
Pamiętaj, że ta sama zasada domina działa w odwrotnej sytuacji. Ty dokonujesz wyboru każdego ranka jakie klocki ustawiasz.

Jak się uśmiechnąć z samego rana?
Sposób jest masa. Nie ma aż takiego znaczenia w jakim miejscu się budzisz. Czy jest to ciasna kawalerka, wielka sypialnia czy namiot. Natomiast to JAK się budzisz ma już bardzo wielkie znaczenie. Ważne jest to, jak przygotujesz sobie moment pobudki. Może to być automatycznie włączana ulubiona muzyka, wydrukowana wielka fotografia motywującego krajobrazu lub dla ludzi bardzo aktywnych zawodowo może to być lista zadań na najbliższe godziny ;)

W zakresie muzycznym lub spisie bogatej listy zadań nie podpowiemy jednak wierzymy, że podpowiedź o tym jak można zacząć dzień z ulubioną fotografią jesteśmy w stanie pomóc :)

Udanego dnia

Michał Piotrowski

Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa, pozytywna energia

Brak komentarzy: