sobota, 24 października 2015

O tym dlaczego warto już dzisiaj przygotować pierwsze prezenty.

Choć Święta dopiero za dwa miesiące już teraz warto pomyśleć o przygotowaniu wyjątkowych prezentów. Zwłaszcza więcej czasu przyda się jeśli chcielibyśmy naszych bliskich obdarować wyjątkową fotoksiążką lub fotoalbumem.
Nie trzeba raczej zbyt długo przekonywać, że przy posiadaniu tysięcy zdjęć na dyskach komputera już sam fakt ich wyselekcjonowania stanowi wyzwanie. Mało kto drukuje systematycznie zdjęcia, przez co szybko traci się rozeznanie w gigabajtach danych.


Bez względu na to czy nam się chce czy nie, warto jest poświęcić czas na selekcję zdjęć - z pewnością osoba, która otrzyma przygotowaną wcześniej fotoksiążkę będzie miło zaskoczona i szczęśliwa z otrzymanego prezentu.


Jak skutecznie zabrać się do zamówienia fotoksiążki lub fotoalbumu?
  1. Wyznacz sobie czas na spokojny wybór zdjęć, włącz ulubioną muzykę i do dzieła.
  2. Wybieraj zdjęcia o różnej tematyce, kopiując je do osobnego folderu - na tym etapie nie zastanawiaj się nad ilością wybieranych zdjęć.
  3. Po skopiowaniu wszystkich interesujących zdjęć, dokonaj sprawnej selekcji - ważne jest aby fotografie pokazywały emocje więc jeśli spośród pięciu ujęć akurat to najgorsze jakościowo najbardziej pobudza Twoje wspomnienia - wybierz je (na miejscu doradzimy czy zdjęcie nadaje się do druku).
  4. Prześlij nam pliki na e-mail lub dostarcz osobiście na nośniku cyfrowym informując nas, że interesuje Cię wykonanie fotoksiążki lub fotoalbumu.
  5. W naszym punkcie przedstawimy Ci ofertę (wzornik okładek, materiałów, przykładowe fotoksiążki), która w jak najlepszy sposób zaprezentuje Twoje fotografie. Przygotowywane przez nas projekty są wykonywane ręcznie - z tego względu warto już teraz pomyśleć o realizacji prezentu.
W kolejnych dniach zaprezentujemy pozostałe świąteczne produkty.

Szczegóły dotyczące świątecznej oferty druku fotoksiążek i fotoalbumów.


Czas przygotowania i termin składania zamówień na fotoksiążki i fotoalbumy:
Średni wymagany czas do przygotowania fotoksiążki lub fotoalbumu zajmuje od około 2 do nawet 4 tygodni. W przypadku posiadania już gotowych zdjęć oraz jasno sprecyzowanych oczekiwań klienta termin ten skraca się przeważnie do około 1,5 tygodnia.


Zamówienia na fotoksiążki i fotoalbumy przyjmujemy do 5 grudnia 2015 - po tym terminie zamówienia będą oddawane klientom w nowym roku 2016. Wynika to z bardzo dużej ilości przeróżnych przedświątecznych zleceń co sprowadza się do pracy całodobowej.


Zalecana ilość zdjęć w fotoksiążce lub w fotoalbumie*:
To pytanie często pojawia się ze strony naszych klientów.
Nie ma zalecanej ilości - dopasujemy naszą ofertę do każdej ilości zdjęć.
* - w przypadku fotoalbumu ze względu na grubość kart zalecamy wybrać tylko fotograficzne “perełki”


Nie posiadam zdjęć odpowiednich do fotoksiążki. Czy sesję można wykonać u Was w studio?
Jak najbardziej zapraszamy do nas na sesję. Sesje podobnie jak i fotoksiążki należy wykonać z wyprzedzeniem czasowym. Wszystkie sesje wykonane do 12 grudnia 2015 będą przekazywane klientom w formie cyfrowej lub wydruków na papierze fotograficznym jeszcze przed Wigilią. Aby jednak przygotować z wykonanych zdjęć fotoksiążkę lub fotoalbum sesję należy wykonać najpóźniej do 21 listopada 2015.


Co może zawierać projekt fotoksiążki?
Zarówno zdjęcia cyfrowe jak i wydrukowane już fotografie mogą znaleźć się w projekcie z tą różnicą, że odbitki najpierw należy zeskanować (kliknij tutaj aby zapoznać się z usługą skanowania). Fotoksiążka czy fotoalbum to nie tylko same zdjęcia. Możemy również nanieść tekst (np. dedykację, wiersz, cytat itp.), dodać grafiki (wykresy, tabele, rysunek dziecka). Z racji tego, że fotoksiążki projektujemy ręcznie (nie na automatach) każdorazowo tworzymy niepowtarzalny projekt, co daje nieograniczone możliwości.


Wybór okładki, ilość stron, format.
Na podstawie dostarczonych do nas zdjęć podpowiemy jaką wybrać ilość stron, format oraz najbardziej odpowiedni rodzaj okładki.
Ze względu na bardzo rozbudowany katalog mamy tysiące możliwości, które czekają na Twoją ostateczną decyzję.


Dodatki do fotoksiażki
Uzupełnieniem fotoksiążki może być pendrive lub płyta DVD zawierająca wszystkie zdjęcia użyte do projektu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili będzie można powielić ulubione fotografie z fotoksiążki (np. w formie fotoobrazu, wydruku na piance, fotokubku).


Gwarancja jakości
Nasze fotoksiążki i fotoalbumy są bardzo starannie wykonane stanowiąc tym samym prestiżowy prezent. W przypadku niezadowolenia każdy klient ma prawo w ciągu 10 dni zwrócić album, składając stosowne oświadczenie na piśmie.
Oświadczenie wraz z albumem należy składać w Fotograficznym Punkcie Usługowym w Gdańsku na ul. Świętokrzyskiej 60


Podsumowanie
Prezentów, które wymagają większej ilości czasu do ich przygotowania nie zostawiaj na później. Każdy zakład fotograficzny w okresie przedświątecznym ma zwiększoną ilość zamówień - to wydłuża standardowy czas realizacji.


PREZENT Z GWARANCJĄ OTRZYMANIA PRZED WIGILIĄ
Kalendarz składnia zamówień - czyli jak zdążyć przed 24 grudnia z prezentem:


21 listopada 2015 - zamknięcie zapisów na sesje wykonywane w naszym studio fotograficznym w Pruszczu Gdańskim, z których fotografie mają posłużyć do zaprojektowania fotoksiążki


5 grudnia 2015 - ostateczny termin składania zamówień na fotoksiążki


12 grudnia 2015 - zamknięcie zapisów na sesje wykonywane w studio fotograficznym w Pruszczu Gdańskim, których efekt ma zostać przekazany klientowi przed świętami Bożego Narodzenia w formie wydruków na papierze fotograficznym


16 grudnia 2015 - ostateczny termin składania zamówień na kalendarze 12-stronicowe


21 grudnia 2015 - ostateczny termin składania zamówień fotokubków


22 grudnia 2015 - zamknięcie zapisów na mini sesje wykonywane w Punkcie Obsługi Fotograficznej przy ul. Świętokrzyskiej 60 w Gdańsku


23 grudnia 2015 - ostateczny termin składania zamówień na kalendarze 1-stronicowe, fotokartki świąteczne, odbitki i wydruki do formatu 30x45. W/w zamówienia będą realizowane do godziny 23:00 z możliwością ich odbioru tego samego dnia.


24 grudnia 2015 - zamknięte

WYSYŁKI ZAMÓWIEŃ
W przypadku jeśli zamówienie mielibyśmy wysłać kurierem proszę doliczyć 3-4 dni robocze. Firmy kurierskie w okresie przedświątecznym robią wszystko aby wyrobić się z dostawami jednak z roku na rok przesyłek jest coraz więcej, co niejednokrotnie wydłuża czas ich dostawy.

Brak komentarzy: